пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Слово пам’яті в ім’я правди

 

 

Щороку  у третю неділю травня згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року в Україні  вшановують пам’ять жертв політичних репресій, жертв великого і страшного терору.

Кількість жертв в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. За період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб. Величезну кількість із них розстріляли, всі інші  (майже три мільйони українців) пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Через терор і репресії пройшли всі верстви українського населення: від селян до наукової та творчої інтелігенції. Багато культурних діячів загинуло в тюрмах і концтаборах. Це люди, що дали Україні та світу високохудожні твори в галузі літератури, живопису, музики, театру.

Після широкомасштабного вторгнення Росії терор і політичні переслідування стали моторошною реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора.

Так само, як і сторіччя тому, Росія застосовує репресії до українців на тимчасово окупованих територіях, незаконно тримає у тюрмах сотні політв'язнів, облаштовує катівні, проводить розстріли невинних людей без суду та слідства, влаштовує фільтрації та депортації для українців.

Тому День пам’яті жертв політичних репресій набуває для нас нового значення. Ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет. Вона бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті

Книжкова виставка «Слово пам’яті в ім’я правди» - це можливість замислитися над масштабами трагедії, що торкнулася мільйонів українців, а також провести паралелі між минулим і подіями, які нині переживає наша держава.

Матеріали, представлені на виставці, розкривають трагічні й героїчні сторінки боротьби українського народу за волю та незалежність.

Запрошуємо всіх охочих відвідати бібліотеку,  долучитися до спільного переосмислення історії, вшанувати пам’ять борців за свободу та замислитися над цінністю волі в сьогоденні.












Немає коментарів:

Дописати коментар