понеділок, 27 січня 2025 р.

Маруся Чурай - голос і душа пісенної України

 

 
                           Маруся Чурай - голос і душа пісенної України

#400_річчя_Марусі_Чурай

   В Іваничівській дитячій музичній школі пройшла літературно-музична година «Маруся Чурай - голос і душа пісенної України», присвячена 400-річчю берегині українського роду, легендарній співачці і поетесі  часів Богдана Хмельницького - Марусі Чурай.

Присутні слухали сумну журливу  історію Марусі Чурай з інтересом. Адже розповідь стала своєрідною подорожжю в сиву полтавську давнину, коли в муках народжувалась незалежність української землі, коли серед кривавих битв, тяжкої праці проросла й розквітла пісенна душа України.

Марусю традиційно називають "дівчиною з легенди", цікавої й захоплюючої, що впродовж чотирьох століть тривожить серця, викликає подив, спонукає до роздумів . Маруся Чурай – це образ, виплеканий народною уявою.

Мотиви Марусиних пісень стали сюжетом для багатьох художніх творів, зібраних на книжковій полиці. Присутні переглянули - це повість Ольги Кобилянської «У неділю рано зілля копала», історичного роману Ліни Костенко «Маруся Чурай», Степана Руданського поема «Розмай» Михайла Старицького драмуа «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці».

Учасники заходу дізналися, що Марусі Чурай приписують авторство близько 20 пісень, які вона написала і, які давно вже стали народними. Серед них найбільш відомими – «В кінці греблі шумлять верби», «На городі верба рясна», «Ой у полі вітер віє», «Посіяла огірочки», «За світ встали козаченьки" , «Ой не ходи,Грицю, та й на вечорниці».

Ці пісні досі живуть й користуються великою любов’ю і популярністю. Звучали пісні  Марусі Чурай у звукозаписі та у виконанні викладачки школи Інни Москаленко.

Немає коментарів:

Дописати коментар