понеділок, 9 травня 2022 р.

Впав повстанець у бою, щоб ти вільною, Україно, була !

 «Впав повстанець у бою, щоб ти вільною, Україно, була !»

"Пішов у смерть - і повернувя в думі,
і вже тепер ніхто його не вб'є".
Ліна Костенко
Курган-могила. Вже стало доброю традицією, у третю неділю після Світлого Христового Воскресіння, приходити на це трагічне місце Курган Слави, щоб віддати шану полеглим, закатованим і похованих у спільній могилі борців за волю України з лав повстанців УПА. Цей хрест – то пам’ятний знак і пересторога. Тут кров’ю повстанців навіки написана сторінка історії Іваничівщини.

Цьогорічне Христове Воскресіння ми зустрічали в умовах війни, зі смутком, сльозами, страхом та болем, бо навколо панує смерть, розруха та лунають гучні сирени. Знову йде запекла боротьба за незалежність України, її цілісність, коли за волю і свободу гине цвіт нації.
Поминальну панахиду за загиблими, закатованими відслужать у Свято-Покровському храмі селища Іваничі митрофорні протоієреї, настоятелі храму отці Андрій та Василь.
Ця новітня сторінка історії доповнює героїчну боротьбу повстанців і ніколи не зітреться із пам’яті українського народу. Ще й тому, що саме на Волині, 14 жовтня 1942 року, 80 років тому створилися перші бойові загони Української Повстанської Армії (УПА), яка вела збройну боротьбу за державну незалежність України проти окупаційних режимів.
У публічній бібліотеці розгорнуто книжкову експозицію «Українська Повстанська Армія у вирі боротьби» , яка висвітлює одну із найскладніших і найсуперечливіших сторінок минулого нашої країни .

Як була створена УПА, які завдання перед собою ставила, яку роль відіграла у часи Другої Світової війни, якою була боротьба із гітлерівською окупацією та протистояння з НКВС… Відповіді на ці непрості питання зацікавлений користувач віднайде, ознайомившись із книгами, які представлені на виставці .Запрошуємо до перегляду.

Немає коментарів:

Дописати коментар