неділя, 7 листопада 2021 р.

Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить!

 Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить!

9 листопада в Україні відзначають День української мови і писемності. А за православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця.
Мова – духовний скарб нації. Вона є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.
З цієї нагоди в книгозбірні організована книжкова виставка «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить».
Експозицію тематично розділено на три розділи, видання в яких розкривають роль української мови в українському суспільстві, знайомлять з працями щодо походження і розвитку української мови, допомагають читачам дотримуватись культури української мови та занурюють нас у дивовижний світ художньої літератури.
Розділ «Нестор Літописець:золотий передзвін давнини» знайомить нас з автором найдавнішого літопису України, укладеного на початку 12-го століття – «Повісті врем’яних літ». Не́стор Літопи́сець (близько 1056, Київ — близько 1114, Київ) — київський літописець та письменник-агіограф. З 1073 чернець Києво-Печерського монастиря. Саме Нестор звеличив книгу, тому як книги говорив він «Це річки, котрі напоюють всесвіт, від яких виходить мудрість. У книгах незліченна глибина, ними тішимося в печалі…».
Для кожного з нас є важливим вміти правильно висловити свої почуття, позицію та думки, тому знання мови – це необхідність. Тут помічником виступає другий розділ виставки, який має назву «Нехай же слово золоте печалиться, сміється і цвіте».
До вашої уваги представлені різноманітні навчальні посібники, словники .В запропонованих виданнях розглядаються питання фонетики, правопису та стилістики сучасної української літературної мови згідно з останніми змінами українського правопису.
Найбільшим же за обсягом є розділ «Краса поетичного слова» , де на вас чекатиме зустріч з найкращими творами І. Котляревського, Т. Шевченка, Лесі Українки, Г.Сковороди та інших класиків української літератури.
Але час не стоїть на місці і ось вже плеяда сучасних авторів дарує нам нові емоції та задоволення. Серед них: Ніна Гуменюк, Ірен Роздобудько, Андрій Кокотюха, та інші.
Тож насолоджуймося рідною мовою, адже наша мова – це мова великого народу і великої культури.
0
Охоплено людей
0
Взаємодія
Подобається
Коментувати
Поширити

Немає коментарів:

Дописати коментар