пʼятниця, 19 лютого 2021 р.
« Минуле з висоти сучасності»
Володимир Малик закохав весь світ в історію України.
Уже кілька десятиліть твори Володимира Малика читає вся Україна: від дітей і юнаків до дорослої аудиторії. Ніхто до великого письменника не зміг так захоплююче передати героїчне минуле України, наповнене неймовірними таємницями та пригодами.
Народився Володимир Малик 21 лютого 1921 року в селі Новосілки (Київська область) в селянській родині. У дитинстві Володимир любив часто бувати в бібліотеці дідуся, звідки рюкзаками ніс книги, над якими сидів цілими днями - настільки великим було його захоплення літературою. В житті письменник був чесною, скромною і доброю людиною.
До 100 - річчя з дня народження Володимира Кириловича Малика у бібліотеці розгорнуто виставку друкованих видань «Минуле з висоти сучасності».
Його повісті й романи зачитувало до дірок не одне покоління українців. При цьому від першої до останньої сторінки всі без винятку твори письменника читаються на одному диханні і, як кажуть читачі, переносять в описувані часи, роблячи тебе їх безпосереднім учасником, що долає разом з героями нескінченні небезпеки, відважно кидається на ворожі полки, розрубує гордіїв вузол інтриг і змов, шукає скарби, беззавітно кохає, своїм життям приносить славу Україні на століття...
Завдяки його повістям і романам сьогодні не тільки Україна, а й увесь світ не перестає захоплюватися великою історією українського народу, його непереможними духом героями, мужністю і відвагою найвидатніших людей, які віддавали свої життя за свободу рідної України.
Першою книгою письменника стала героїчна казка-легенда "Журавлі-журавлики". Володимир Малик всього себе присвятив історичній літературі. Він не тільки з ранку до вечора працював у архівах, а й часто подорожував по всій Україні, збираючи народні перекази і відвідуючи ті місця, де жили і діяли герої його майбутніх книг. Так з'явилися на світ одна за одною його казки-легенди для молодших читачів "Чарівний перстень", "Месник із лісу", "Воєвода Дмитро", "Микита Кожум'яка", "Червона троянда".
Головним досягненням Володимира Малика критики називають його історичні романи ("Посол Урус-шайтана" ,"Фірман султана", "Чорний вершник", "Шовковий шнурок", що склали тетралогію "Таємний посол", а також романи "Князь Кий", "Чумацький шлях", "Горить свіча", "Черлені щити").
Ці твори стали національним надбанням української літератури, а їх автор по праву увійшов до категорії кращих письменників історичного жанру. За романи "Посол Урус-шайтана", "Шовковий шнурок" та "Князь Кий" у 1983 році Малик був удостоєний літературної премії імені Лесі Українки.
Звичайно ж, описуючи героїчне минуле України, її прославлених героїв, не міг Володимир Малик залишити без уваги легендарний похід новгород-сіверського князя Ігоря на половців, увічнений у віках поемою "Слово о полку Ігоревім".
Роман В. Малика "Черлені щити" став першим в історії літератури епічним твором, присвяченим походу князя Ігоря на половців.
Взагалі темі давньої історії українського народу Володимир Малик приділяв особливо пильну увагу. Саме на сторінках його творів постають величні персони, овіяні легендами і міфами, ті, хто, не шкодуючи ні сил, ні навіть життя, безкомпромісно боровся за свободу рідного краю.
Після прочитання в душі залишається прекрасне світле почуття гордості за те, що ти живеш в такій великій країні з на диво багатою, легендарною історією.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар